Foto měsíce - říjen 2013

Ariocarpus hybrid, foto © Jiří Zeman

Posílám pár obrázků do rubriky foto měsíce. Na prvních dvou jsou zajímavé rostliny, které se mi před osmi lety objevily ve výsevu A. scapharostrus. Nejprve jsem myslel že se jedná o semenáče retususů, když se však už po šesti letech objevila růžová poupata bylo zřejmé že se jedná o křížence. Navíc se mi je vloni podařilo sprášit, takže je teď na podzim budu poprvé vysévat. Foceny jsou se zavřenými květy, protože otevřené květy rostliny zcela zakryjí.

Ariocarpus hybrid, foto © Jiří Zeman

Na dalších snímcích jsou už pak rostliny z letošního podzimu A. bravoanus, A. confusus PP 581 a rostlina z časů, kdy jsem s ariáky začínal, A. retusus v. furfuraceus už 25 let rostoucí na hybridním echinopsisu.

S pozdravem Jiří Zeman
e-mail: zeman.jir(zavináč)seznam.cz

Ariocarpus bravoanus, foto © Jiří Zeman

Ariocarpus confusus PP 581, foto © Jiří Zeman

Ariocarpus retusus v. furfuraceus, foto © Jiří Zeman

Melocactus perezassoi, foto © Zdeněk J.

Dobrý den, posílám dvě fotografie Melocactus perezassoi, aby bylo vidět, že kvetou i u nás v ČR. Malé semenáčky jsem dostal před třemi lety od QK, narouboval jsem je na silné selenicereusy, a letos při průměru 14 cm již kvetou. Jestli budou semena zatím nevím, ale opyloval jsem pilně každý podvečer.

Zdeněk J., Olomouc

Melocactus perezassoi, foto © Zdeněk J.

Předzahrádka s mrazuvzdornými kaktusy a sukulenty, foto © Jindřich Benkovič

Pan Jindřich Benkovič z Pohořelic posílá fotku své předzahrádky s originálním řešením „hajzlnádob“ pro mrazuvzdorné kaktusy a sukulenty, druhý obrázek předvádí rozkvetlou skalku u skleníku.

Rozkvetlá skalka u skleníku , foto ©  Jindřich Benkovič

 
 

© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630

(C)

zpět