Petr Zeman

Počátky mého kaktusaření můžu datovat do nejútlejšího dětství, kdy jsme s bráchou a rodiči jezdili za strejdou do Ústí nad Orlicí, kde měl ve fóliáku menší, ale pěknou sbírku kaktusů. A tak jsme občas od strejdy vyloudili tu kytku, tu odnož no a tak to začalo.

Kaktusům se ze začátku věnoval především brácha, je o pět let starší a měl víc rozumu. Jinak počátky mého vlastního kaktusaření sahají do doby, kdy se brácha odstěhoval. To mi bylo kolem 15 let a začal jsem se o kytky starat sám a dělat první pokusy s výsevy.

Jelikož stále patřím mezi nejmladší kaktusáře, je mi 26 let, tak mám nutkání všechny své starší kolegy dohnat a tak poměrně dost vysévám. Snažím se nespecializovat, pěstuji od všeho něco. Zatím mám dost místa, protože stíhám s předstihem budovat nové skleníky.

Sbírku mám přibližně na 50 m2, ale větší část tvoří 2-6 let staré kytky z výsevů, takže se u mě najdou i nějaké ty přebytky.

V minulých letech se mi podařilo vycestovat za kaktusy do Ameriky. Navštívil jsem centrální Mexico, Kalifornský poloostrov a dvakrát Argentinu. Ze svých cest jsem si přivezl hromadu zážitků a zkušeností, které už nesou první ovoce v mé sbírce.

Vždycky po ránu nebo v podvečer, když už není ve skleníku takové horko, si otevřu lahváčka, koukám na kytky a vzpomínám, kde jsem to všude byl a že by nebylo špatný zas někam vyrazit.

Sbírku mám umístěnou u svého baráčku v Sezemicích. Bude-li mít někdo zájem se ke mě podívat, rád ho tu uvítám. Pro domluvu pište na email sezema(zavinac)seznam(tecka)cz

S Petrem si povídal a ve sbírce fotografoval náš zájezdový referent, Vojtík Hamáček.

Kontakt
 
  CHRUDIMSKÝ KAKTUSÁŘ:
  Lída a Pavel Pavlíčkovi
  Gorkého 886
  537 01 Chrudim
 
  www.cact.cz
  chrudimsky.kaktusar@seznam.cz
  605301683
 
 
  čísla účtů dle faktury :
  210 928 4149 / 2700
  240 213 2611 / 2010                  
 

 OTEVŘENO od 1.5. a potom každou  SOBOTU od května do konce září od 9 do 16 hodin, poslední sobotu v září se koná tradiční burza kaktusů. 

 

Rychlá zpráva

V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat!

 

Překlady
 

       

Mohlo by vás zajímat