Naše firma

 

Počátek mého kaktusaření se datuje někam do roku 1970, kdy jsem jako řádný, čtyřiadvacetiletý otec rodiny postavil skleník na salát a okurky, s představou, že tak pro rodinu zajistím část obživy. Dole pod parapety jsem dokonce pěstoval i žampiony.

Tak jsme měli nasměrovaný jídelníček - podle toho, co se zrovna sklízelo - smažený květák nebo smažené žampiony. Do skleníku se mi jednou vloudila také maličká Opuntia microdasys, ani nevím odkud, pamatuji si jen to, že jsem ji dozajista neukradl. Švagr měl taky tuhle mikrodasysku, ale trochu víc do tmava. To se už ve mně probudil sběratel a brzy jsem těch opuncií měl celou škálu od světle žluté do tmavohnědé - a každá byla "malinko" jiná.fashion Replica Purse Na pouti pak prodával někdo notokaktusy, a to už jsem byl ztracen. V roce 1971 pak byl založen klub kaktusářů v Chrudimi, to mi někdo poradil, že nejsnadněji klíčí frajlee, takže jsem se začal specializovat. Ta specializace netrvala dlouho, procházel jsem asi stejným procesem, jako každý z nás. Pěstoval jsem všechno a postupně jsem zjišťoval, co se mi tu daří více a co méně. Časem se má sbírka stávala specializovaná na Mexiko a USA, z toho zejména echinocereusy a tzv. mexické rarity, tedy turbinikarpusy, ariokarpusů, apod. Moje žena Lída se současně začala zaobírat "salátem" - tedy jinými sukulenty. Ty samozřejmě sbírku kaktusů vždy oživí.

 

However the manufacturer is Creator, best fake tag heuer watches are ordered underneath a exclusive label and you'll not discover every other name along with Swiss.Our replica chopard watches Online from Sweden , is headquartered from the southeastern Swedish city of Uppsala, Uppsala. aaaaa replica watches uk are wrist watches developed to appear exactly like the originals. They are certainly not low priced imitations, but authentic best swiss replica watches uk from the genuine goods. So you can easily buy レプリカ時計レビュー anytime .

Někdy koncem sedmdesátých let jsem zjistil, že v kaktusech je šance dostat se do balíku, to když jsem na pardubické výstavě za své přebytky utržil skoro pětistovku. Tehdy jsme v klubu vydávali vlastní cyklostylovanou nabídku semen i rostlin z přebytků svých členů. Už tehdy jsem zjistil, že tudy cesta nevede, neboť v klubu byla různá úroveň nabídky a s tím souvisela i nepříliš vysoká kvalita nabízeného sortimentu. Situaci jsme řešili tak, že v celé republice jsme vytipovali seriozní specialisty na tu či onu oblast kaktusaření a domluvili se na vydávání společného katalogu. V Chrudimi jsme při Svazu zahrádkářů založili "účelové zařízení" - prodejnu Chrudimský kaktusář a v roce 1982 jsme vytiskli první velký nabídkový katalog, kterým jsme převálcovali všechny nabídky, jež do té doby v Československu existovaly. Tehdy jsme se samozřejmě dostali do nemilosti řady kaktusářských veličin, ale s tím jsme se lehce smířili zejména proto, že na druhé straně jsme u kaktusářů zaznamenali veliký zájem a neutuchající podporu. Jak se naší rodině začalo dařit, to můžeme dokumentovat na příkladu stavu naší lednice před tím, než jsme začali kaktusařit a po první zdařilé prodejní akci.

Perfect Replica Designer Handbags
Choose Cheap Best Replica Watches
Classic Replica Watches UK Online
Luxury Swiss Replica Watches UK

Tak, jak se rozvíjel náš obchod, tak se rozšiřovaly i prostory pro pěstování kaktusů určené. Na velmi malé ploše při rodinném domku tak vznikla malá rodinná farma, kde nalezli zaměstnání členové rodiny, zejména manželka Lída a dcery Šárka a Pavlína. Garáž se změnila v prodejnu a výsevní místnost. Pod sklem je ke dnešku plocha asi 200 m2. Nejlépe se daří dorůstajícím semenáčům, které jsou umístěny na pařeništích na nožičkách, kde pod trvalým větrání dostávají tu nejtvrdší školu, takže k zákazníkům se dostávají velmi tvrdě pěstované, nezhýčkané rostliny s hustým a tvrdým otrněním. V prodejní části jsou nyní pěstovány i ty nejobtížnější druhy, jako aztekia, ariokarpusy, echinomastusy a jiné.

V sezóně, která začíná 1. května a končí v polovině října, je otevřený prodejní skleník, kde jsou v prodeji jak malé semenáče, tak i dospělé sbírkové rostliny, stejně jako i sukulenty, od drobných lithopsů až po vzácné kaudexní sukulenty a euforbie. Pro návštěvníky je otevřeno každou sobotu, kdo však přišel ve všední den, byl (a bude) srdečně vítán.

Chrudim je zajímavá nejen kaktusy, ale i krásným středověkým historickým centrem, unikátním a zejména pro děti zábavným muzeem loutkářských kultur, které je evropskou raritou, za prohlídku rovněž stojí Státní zámek v nedalekých Slatiňanech s hipologickými sbírkami (o koních) -Buy Swiss Replica Watches UK včetně sousedního hřebčína s výběhy koní v krásném slatiňanském parku, kterým projdete až k sousedním tzv.High Quality Luxury Replica Watches rekreačním  lesům, kde jsou hezké vycházky např. k rozhledně Bára, ke Kočičímu hrádečku, do lesní tělocvičny, do restaurace Monako...

Nevynechejte vyhlášenou galerii Art na Chrudimském náměstí! V horkých dnech můžete navštívit nové dětské koupaliště, které je  známo tím, že je sice nejdražší, o to je však menší. Zato je úplně celé postaveno z nerezavějící oceli a dětem se tam moc líbí.


Pokud do Chrudimi přijedete tak se dobře najíte a hezké prostředí najdete v restauraci  Best Replica Watches Bída na Masarykově náměstí, nebo poblíž Reslova náměstí v restauraci u Paluků, a na náměstí v nové Tlusté Kachně, luxusně se budete cítit v restauraci na Sklepích, u Paluků a Fortna, kde také dobře vaří.

jídelna, kde se najíte zdravě a bez masa je Kruh zdraví. Dále velmi doporučujeme Hostinec u Džbánu, Hostinec U Guláška, kde nejenom že dobře vaří, ale také o trochu levněji, než v ostatních nyní dost drahých restauracích...

V okolí Chrudimi jsou vyzkoušené:

Lesní  restaurace Obora v Trpišově u Slatiňan, kde je také poblíž vchod do krásné lesní obory, doporučuji procházku třeba v Práčově od hřbitova k Chrudimce.

Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/hodudolulu

a mapa se otevře.


taky příjemná lesní restaurace Hostinec Obora v Trpišově asi 2 km za Slatiňany vpravo směr na Svídnici.

 

Kontakt
 
  CHRUDIMSKÝ KAKTUSÁŘ:
  Lída a Pavel Pavlíčkovi
  Gorkého 886
  537 01 Chrudim
 
  www.cact.cz
  chrudimsky.kaktusar@seznam.cz
  605301683
 
 
  čísla účtů dle faktury :
  210 928 4149 / 2700
  240 213 2611 / 2010                  
 

 OTEVŘENO od 1.5. a potom každou  SOBOTU od května do konce září od 9 do 16 hodin, poslední sobotu v září se koná tradiční burza kaktusů. 

 

Rychlá zpráva

V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat!

 

Překlady
 

       

Mohlo by vás zajímat