Jedenáctka v Mexiku (8)

Seriálek Petra Šimona

Je čtvrtek 18. 3. 2010, noc byla dobrá, nikdo nechrápal. Balíme věci, opouštíme hotel a vyrážíme k pyramidám. Prohlížíme areál, jehož historie sahá až do 8. století.
Nezapomenutelný zážitek.

Obr. 71 – Zona Arqueologoca de Tula

Přesunujeme se směr Teotihuacan. Nedaleko od pyramid hledáme vhodné místo pro venkovní nocoviště. K večeři vaříme hovězí polévku.

Je pátek 19. 3. 2010, teplá noc, ranní čajíček a příjezd rančera na Hondě. Přátelské povídání a cigárko. Před vstupem ještě nakupujeme led a vodu. Platíme parkovné a vstupné. Procházíme kolem stánků a už vidíme pyramidu Slunce.

Obr. 72 – Příchod k pyramidám

Všudypřítomní prodavači, turisti všech národností, výlety mexických škol a rozhovor se studenty místní školy na téma, co víme o pyramidách a jejich historii.

Obr. 73 – Pohled z pyramidy Měsíce

Nakupujeme suvenýry a dárky pro blízké. Pokračujeme blouděním přes D.F. do města Amecameca.Ještě před městem naposledy kempujeme. Na dohled máme dvě sopky. Večer u ohýnku vzpomínáme na každý den výpravy a shodujeme se, že jsme toho viděli opravdu hodně.

Je sobota 20. 3. 2010, ráno po studené noci, čajíček a prohlídka školky na vánoční stromky. Při přejezdu k sopce Popocatepetl se zastavujeme ve městě Amecameca.

Obr. 74 – Amecameca

S autem vyjíždíme do sedla mezi Popocatepetl a Iztaccihuatl do výšky 3680 metrů nad mořem. Kouř nad sopkou nám jasně dává najevo, že jde o aktivní sopku. Svítí sluníčko, ale fouká silný vítr a je chladno. Sníh je ještě na obou vršcích.

Obr. 75 – Popocatepetl

Krajina v těchto výškách je úplně jiná. Borové lesy a horské louky s travinami. Sjíždíme zpět k D.F. a dále k indiánským zahradám Xochimilco. Jedná se o veliký park s jezery a kanály. Je zde mnoho půjčoven lodiček, šlapadel, kol a jiných dopravních prostředků.

Obr. 76 –Xochimilco

Následuje cesta do města a hledání hotelu. Máme adresy, ale všude je odsazeno. Až místní policie nás dovedla k hodinovému hotelu Aragon Plaza, kde se ubytováváme.

Obr. 77 – Hotel Aragon Plaza

Je neděle 21. 3. 2010, snažíme se balit věci, ale není to vůbec jednoduché, protože se to po několika týdnech nahromadilo. Poledne jsme strávili v okolí hotelu, utrácení posledních peněz a vychutnávání mexických grilovaných kuřátek.

Obr. 78 – Zocalo – katedrála

Odpoledne jsme měli v plánu návštěvu centra města. Už přejezd taxíkem byl veliký odvaz, ale obrovské náměstí s katedrálou, paláci a množstvím turistů bylo tou nejlepší tečkou za téměř měsícem neuvěřitelných zážitků za velkou louží.

Obr. 79 – Zocalo – „indián“

Přesun zpět do hotelu ve večerních hodinách, zabalení věcí na čisto a povídání o všem možném.

Je pondělí 22. 3. 2010, kolem šesté jsme vstali, posnídali, dobalili věci a už jsme netrpělivě čekali na lidi z rentcaru, převzetí aut a cestu na letiště. V devět jsme již odbaveni u Iberie, boarding time 11.30. Jdeme do restaurace na čaj, měníme poslední pesa a kupujeme drobnosti. Odlet kolem 12.30.

Obr.80 – Airbus

Je úterý 23. 3. 2010, přílet do Madridu na šestou. Přesun na jiný terminál a nástup do letadla. Ve Francii i po měsíci stále stávkují zaměstnanci řízení letového provozu a tak se odlet posouvá. Přílet do Prahy v 10.55. Vyzvednutí zavazadel a bezproblémová cesta domů.

Obr. 81 – Airbus druhý

A co napsat závěrem? Bylo to výborné, tak proč to nezopakovat! Jsem nakažen nemocí Mexiko. Děkuji Vám všem deseti, v Mexiku byla jedenáctka jeden tým. Poznal jsem deset lidí, kdy s každým jedním vždy rád zavzpomínám na měsíc za velkou louží.

Díky!

Jedenáctka v Mexiku - díl 1. | 2. | 3. | 4. | 5.|  6. |  7.

Petr Šimon
E-mail: shimon(at)seznam(dot)cz
 

zpět