Václav Dvořák - In memoriam

Milý Václave, tak dlouho se chystám, že za Tebou a za Tvou paní zajedu do Písku, a najednou se dočtu, že se sejdeme někde úplně jinde.

Musím Ti říct, že mě to silně zaskočilo. Jak vono je to vlastně dlouho, co jsme se spolu v Chrudimi na burze bavili naposled? Mně to přijde, jako včera. A tenkrát, když jsem u vás byl poprvé... člověče, kdy vono to vlastně bylo? Počítám nějakej pátek po tý legendární slezině v Liberci. Přijel jsem tenkrát vlakem, vykulenej a ještě potmě rovnou do skleníku ... no, odtamtud nás paní vyhnala oba. A druhej den pár sbírek v okolí a spoustu povídání zase večer a s Dvořákama druhejma a s Edou Vodičkou a Mírou Stehlíkem... Za moc Vám oběma vděčím a vlastně bych se měl omluvit, že jsem se tak dlouho neozval. Ale s tvejma článkama a studiema ve Fričianách jsme spolu vlastně furt. A taky pár kytek od Tebe... A hlavně, nadhled a úžasná sranda v člověku, který už tenkrát věděl, jak je důležitý mít radost z těch kytek, a až potom teprv vědět, co to je a jak vzácné. A tak vlastně ty posezení u Vás jsou pro mě víc. 

Vlastně už nějak nevím, co Ti dneska napsat. Pozdravuj chlapy tam nahoře a hlídej, jestli moc neblbnem. A hlavně, jestli to neberem nějak moc vážně. 
Teď, když vím, že už tu nejsi, budeš mi moc chybět. 

Tak... ahoj.... Pavel Urbánek


A co bych měl dodat já, Pavel Pavlíček? 
Václave, byli jsme si blízcí. Určitě jsme si vážili jeden druhého. 
Všichni Tě měli rádi. Myslím, že je to dobrý smysl života. 
Pavel P. 
                                

 

Související články

Povídání pamětníka – MUDr. Václava Dvořáka z Písku (5/2001)
Návrh na ocenění „Zlatý Alberto” (3/2002)
Sezóna 2003 je za námi
- předávání ceny Zlatý Alberto Václavu Dvořákovi (10/2003)

 
 

(C)

zpět