ČLEN SPOLEČNOSTI ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH
PĚSTITELŮ KAKTUSŮ A SUKULENTŮ
Společnost českých a slovenských pěstitelů kaktusů a sukulentů
ing. Josef Odehnal
BRNO

Věc: Návrh na ocenění „Zlatý Alberto”

Český zahrádkářský svaz KLUB KAKTUSÁŘŮ Písek podává návrh na udělení ceny Zlatý Alberto pro Dr. Václava Dvořáka, narozeného 7.2. 1929, dlouholetého člena našeho klubu, za práci, kterou vykonal nejen pro Klub kaktusářů, ale i pro celou kaktusářskou i nekaktusářkou společnost.

Př. Václav Dvořák, dlouholetý pěstitel kaktusů a sukulentů byl v šedesátých letech členem pražské organizace kaktusářů. Po založení klubu kaktusářů v Písku v roce 1967 byl jedním ze zakládajících členů. Následně po několika letech byl zvolen do funkce předsedy klubu. Byl zakladatelem zájmové skupiny „Andská sekce”, při klubu kaktusářů v Písku kde byl zvolen předsedou. Jeho znalosti jak v  praktické, tak v teoretické oblasti, a to zejména v okruhu jihoamerických rostlin jsou reprezentovány řadou odborných článků publikovaných v časopisech a sbornících. Neopomenutelnou částí jsou poznatky z pěstování ostatních sukulentů, bromélií, kapradin a jiných rostlin. Jeho poznatky jsou v současné době, době možností širokého přístupu k informacím i nadále poučné. I když již patří k seniorské generaci, je pro náš klub nadále jedním z aktivních členů a zdrojem poučení pro ostatní kaktusáře.

Tento návrh podáváme s cílem ocenění dosavadní práce př. Václava Dvořáka a povzbuzení do další kaktusářské činnosti.

S pozdravem za Klub kaktusářů Písek

předseda:
PhDr. Slaba Rudolf
Přátelství 2007
Písek 397 01
 
jednatel:
Ing.Vodička Eduard
Otavská 1814, Písek 397 01
tel. 0362 / 21 52 45-večer

Kopie: př. Pavel Pavlíček