Petr Česal - Plzeň 

Petr Česal s Ludmilou Pavlíčkovou

Petr Česal se o kaktusy začal zajímat v roce 1981. Dnes už má kaktusy na ploše 90 m2, kde převládá specializace na rostliny rodů Ferocactus, Gymnocalycium, Copiapoa, Gymnocalycium a Astrophythum. 

Pohled na sbírku - návštěva chrudimských kaktusářů

Copiapoa - okruh C. cinerea

Ve sbírce jsou preferovány kaktusy, které s věkem rostou do krásy. Příkladně Astrophythum, Coryphantha, Ferocactus, Gymnocalycium, Eriosyce. 

Kolekce ferokaktusů

Pohled do sloupovité části sbírky

Sbírka není příliš specializovaná na jednotlivé rody kaktusů. Z nekaktusovitých je zde kolekce Euphorbia horrida / polygona. 

Parodia

Nový skleník

Pro případného návštěvníka má připravenu i nabídku přebytků semenáčků.

Pilosocereus palmeri

Příjezdová trasa: 
Vlakem: Plzeň, hlavní nádraží – v blízkosti zastávka trolejbusové linky č. 12 – konečná Božkov – projít kolmo parkem – Vřesínská 38.

Autem od Prahy: D5 – dálniční přivaděč směr Plzeň – sjezd Božkov (mezi pruhy dál. přivaděče začínají stožáry osvětlení) – sjezd ca 2 km do Božkova – na návsi vpravo – přes řeku Úslavu – objet park, který je naproti mostu – Vřesínská 38.

Autem z jiných směrů: sjet z dálničního průtahu naproti Pivovaru (u čerpací stanice) přes vlakové nádraží – po napojení na trolejbusové vedení toto sledovat až na konečnou do Božkova – objet park na konečné v Božkově – Vřesínská 38.

Kolekce astrofyt aj.

Pyrrhocactus umadevae

Sclerocactus polyancistrus

Kontakt:

Adresa: Petr Česal, Vřesínská 38, 326 00 Plzeň

Spojení: 

tel. dopoledne 377 464 946, odpoledne 377 244 076, fax: 377 442 467

mobil: 602 559 764, e-mail: cesal@seznam.cz 

Mapa