Nová kniha Choroby a škůdci kaktusů
Jiří Pavlík

Populární, srozumitelnou a trochu i vtipnou formou seznamuje tato kniha pěstitele kaktusů s chorobami a škůdci, kteří se vyskytují v našich sbírkách.

Knížka je rozdělena do několika kapitol. První kapitola pojednává o fyziologickém poškození rostlin, které nazýváme „Abiózy“. Toto poškození rostlin si většinou zaviní pěstitel sám, vystavením kaktusů nevhodným podmínkám.

Jiří Pavlík: Choroby a škůdci kaktusů

Další kapitola nás seznámí s houbovými chorobami, které trápí naše rostliny již od malého semenáčku až po letité rostliny. Následná kapitola je věnována živočišným škůdcům. Jedná se hlavně o červce, svilušky a štítenky.

Neméně důležitá je kapitola, která pojednává o vlastní práci s chemickými přípravky. Jejím základem jsou odpovědi na otázky, se kterými se nejčastěji setkáváme při aplikaci chemických přípravků. Najdeme tu i tabulku správného ředění přípravků.

Poslední kapitola je asi nejdůležitější. Její název „Ucelený přehled chorob, škůdců a chemických přípravků na jejich ošetření “ nás seznámí s přípravky, které jsou v současné době na trhu. V tomto přehledu je kladen důraz spíše na účinné látky přípravků, než na samotný název přípravku. Je to proto, že obchodní název se často mění, ale účinná látka většinou zůstává stejná. Je zde také zmínka o aplikaci Bioagens, to jsou přípravky, které jsou tvořeny na bázi živých organismů.

Publikace je bohatě doplněna fotografiemi, makrosnímky a velmi zdařilými kresbami pana Jiřího Trávníčka. Je to vlastně první kniha, která se uceleně zabývá problematikou ochrany kaktusů.

Tuto knihu lze získat za 320 Kč + dobírkové poštovné.
Objednávejte na adrese Jiřího Pavlíka: p52jiri(z)email(t)cz
 

 zpět
Jiří Pavlík
E-mail: p52jiri(z)email(t)cz

   
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630