Prosinec 2017 ve sbírce u Pavlíčků

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus

Bloumám po skleníku s fotoaparátem, a marně se dívám, co do této rubriky vyfotit. Kvete řada drobných mamilárií, M. hernandezii, M. sanchez-mejoradae, M. hermosana, dokonce i dvě M. goldii, ale to už bych se hrozně opakoval. Tyhle kytky fotím snad každou zimu, však se podívejte do historie. Protože jsou vánoce, připomenu tento slavnostní čas obrázkem větvičky vánočního kaktusu. Ten tady kvete po celou zimu.

Kopie chrudimské pohlednice z doby před více než sto lety   Když jsme u těch vánoc, pochlubím se krásným obrázkem. Je to kopie chrudimské pohlednice z doby před více než sto lety, to bylo v Chrudimi taky moc pěkně. Pan Ondřej Kočár maluje moc hezky.

 


Blíží se konec roku, ve firmě se finišuje, holky makají jako Babiš a spol., každý den plní množství balíčků se semínky a dalším zbožím. Hlavně Atlasy letos vyšly z tiskárny jen tak tak, abychom je stihli ještě pod vaše stromečky.

Šárka vypisuje adresy

Šárka vypisuje adresy, a u počítače má velkým písmem napsáno, že Česká pošta od nového roku zase zdražuje – pardon, upravuje ceny. Pavlínka volá firmě Geis, aby si nechali v autě dost místa na kupu našich balíčků.

Pavlínka volá firmě Geis

Zpátky ke kytičkám – tohle je velice vděčný sukulentík, Echeveria pulvinata cv. Frosty. Kvete hezky a dlouho uprostřed zimy, takže se nechá použít i do vázičky jako „řezanka“. Kdo si objedná rostliny z naší nabídky, může do objednávky připsat své přání, pošleme mu řízeček grátis. Žádný problém.

Echeveria pulvinata cv. Frosty

Echeveria pulvinata cv. Frosty

A koho tyhle malé potvůrky zajímají, nechť si k rostlinám objednají i Speciál (vychází jako příloha k časopisu Kaktusy). Pro ty, co nemají časopis předplacený, můžeme Speciál poslat i sólo (katal. Z 493). Více k obsahu hledejte na jiném místě novin.

Echeveria pulvinata cv. Frosty

Echeveria pulvinata cv. Frosty

Na podzim jsem si koupil zajímavý přístroj. Ve spamech jsem od nějakého šikuly našel výjimečně výhodnou nabídku, asi za 800 Kč. Zahání komáry, ježky, myši i blechy. Tak jsem hledal na webu, našel jsem firmu, co to nabízela za polovic. Nedalo mi to, a na čínském webu, kde je možné si stránky prohlížet i v češtině, jsem našel totéž, za nějakých 80 Kč. Navíc – s dopravou zdarma.

Ultrazvukový odpuzovač

Byl jsem hodně skeptický, ale světe div se – pastičky mezi kaktusy jsou prázdné, ariáci s nenatupírovanou vatou, ono to snad opravdu funguje. Pro toho, kdo na jaře nachází sežrané plody a nakousané lofofóry, možná trochu inspirace na tomto odkazu.

Mějte dobrý rok – to vám přejí všichni Pavlíčkovi!

 zpět
Autor textu a fotografií:
Pavel Pavlíček

E-mail: pavlicek@chrudim.cz
http://www.cact.cz/

   
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630