Zprávičky I. N. Cact.cz

Do této rubriky nám posílejte drobná oznámení o akcích, novinkách, změnách či událostech, od jednotlivců i spolků. Můžete je posílat přímo na adresu webmastera podesva@post.cz, nebo na moji adresu pavlicek@chrudim.cz

Do nabízených „pomůcek pro kaktusáře“ na našem webu chceme zařadit dobré štětečky na opylování květů kaktusů. Prosíme naše čtenáře, jestli mohou doporučit vhodný štětec z dostupného trhu, s vlasem, na který se dobře chytá pyl. Pomůžete?

 

Na plzeňském fóru http://kkplzen.eu/index.php/forum/5-Kaktusy jsem účastníky poprosil - pokud někdo vlastní přebytky Mammillopsis senilis albiflora… S nabídkou se neozval nikdo, ale Jirka Kolařík mi poslal hezký obrázek této raritky, vyfotil ji před dvěma lety ve skleníku u firmy Koehres. Kdysi dávno je nabízel i pan Juha.

Mammillopsis senilis albiflora, foto Jirka Kolařík ve skleníku f. Koehres

Mammillopsis senilis albiflora, foto Jirka Kolařík ve skleníku f. Koehres

 

Chceš si prohlédnout exkluzivní sbírku japonských hybridů v Brně u Pavliců?
Pak se pohodlně usaď do křesílka a klikni si na tento odkaz.

Má to i zvuk, hezky si zarelaxuj a odpočiň od práce.

 
 

V Mexiku při UNAM bylo založeno Mezinárodní Dokumentární Centrum informací o kaktusech „Dr. Jorge Meyran Garcia“. Prosím autory publikací o mexických kaktusech, kteří jsou ochotni spolupracovat, případně poskytnout nadaci jakoukoliv podporu, aby mne kontaktovali. Jedná se o poskytnutí základních informací, citací publikací, event. poskytnutí tisků.

Jan Říha, Pivovarská 861, 289 22 Lysá nad Labem
Riha.j(z)sendme(t)cz


 
Vaše zprávičky posílejte na e-mail: pavlicek@chrudim.cz nebo podesva@post.cz   

(C)

zpět