Turbinicarpus – miniaturky,
skvělá možnost pro „okýnkáře“
(A trochu povídání o rubrice GALERIE…)

Rod Turbinicarpus je pro ty kaktusáře, kteří mají málo místa, dobrou možností, jak celkem brzy „nasbírat“ a na malé ploše umístit celý rod.

Turbinicarpus polakii

Kytičky dospívají do pěti let po výsevu, několikrát za rok kvetou od bílých, přes žluté až po červenou barvu. Navíc - sbírka snad nikdy nebude hotová, neboť stále se nacházejí nové druhy, naposled to byl výjimečně hezký T. graminispinus.

Turbinicarpus alonsoi

Aby i ti začínající získali trochu představu o kráse květů i těl, použiji nyní několik obrázků, které do redakce poslal pan Štefan Danko.

Turbinicarpus hoferi

Pan Danko je spolupracovníkem připravovaného rozšíření rubriky GALERIE KAKTUSŮ. Do této rubriky je už v této chvíli možné přidávat diskuzní poznámky. Připravuje se však i možnost doplňovat k jednotlivým textům obrázky, které velmi dobře doplní představu o variabilitě druhu, o podobě divokých i kulturních rostlin, o detailech květů, plodů či trnů…

Turbinicarpus pseudopectinatus

Redakce tedy prosí všechny, kdo rostliny ve sbírkách či v přírodě fotografuje, aby poskytli pro tento – jistě bohulibý a velmi užitečný záměr, protože právě Galerie je jedna z nejčtenějších rubrik na www.cact.cz.

Turbinicarpus jauernigii

zpět

Text:
Pavel Pavlíček
e-mail: pavlicek(zav)chrudim.cz
Fotografie:
Štefan Danko
e-mail: danko(zav)gecom.sk

 

 

 

 
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630