Pozvánka na mezinárodní setkání
Pracovní skupiny ECHINOCEREUS


KPKS Roudnice nad Labem si vás dovoluje pozvat
na mezinárodní setkání Pracovní skupiny ECHINOCEREUS.

Již 27. podzimní setkání se bude konat
v Roudnici nad Labem

ve dnech 4. a 5. října 2014
.

Bude to tradiční akce, ale uspořádaná vůbec poprvé ve Východní Evropě. Hlavní celodenní program se uskuteční v sobotu 4. října v areálu hotelu Vavřinec (na Karlově náměstí) a je volně přístupný všem zájemcům o pěstování kaktusů.

Echinocereus bonzatii

V sobotu dopoledne se koná malá burza rostlin. Od 10 hodin jsou na programu dopolední přednášky (Echinocereusy Mexika a Echinocereusy na lokalitách v USA). Odpoledne bude velká přednáška na téma „Komplex Echinocereus pectinatus dasyacanthus.“ Po večeři bude ještě noční promítání.

Pracovní skupina byla založena v roce 1987, takže již 27 let se věnuje kaktusům z rodu Echinocereus. V současné době má 320 členů z celé Evropy, každý rok pořádá jarní a podzimní setkání a každý rok v lednu vydává nabídkový seznam semen. Skupina vydala řadu knih, ty novější jsou stále k dispozici a bude možné je zakoupit na setkání v Roudnici n. L. (více informací na webu www.arbeitsgruppe-echinocereus.de ). Zájemcům o echinocereusy se tak naskýtá jedinečná příležitost zúčastnit se jako host této výjimečné akce.

Na setkání Vás srdečně zve
KPKS Roudnice nad Labem
 

Mgr. Jan Gratias
Roudnice nad Labem
e-mail: gratias@iol.cz

© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630