Dvě nové publikace o kaktusech

Když před sedmi lety vyšel dvoudílný The New Cactus Lexicon (část textová a část obrazová), stal se nejucelenějším dílem (o kaktusech) posledních desetiletí. Spousta lidí měla z různých důvodů již tenkrát zájem pouze o obrazovou část. Těmto zájemcům se vydavatel nyní rozhodl vyjít vstříc, kniha byla doplněna zhruba pěti stranami nových druhů kaktusů z poslední doby a názvy byly zkorigovány dle aktuálně platných pravidel. Toto druhé vydání má o něco menší formát než první a celý náklad je brožovaný. 

Vzhledem k tomu, že původní lexikon stál přes 4000 korun a druhé vydání „The New Cactus Lexicon - Illustrations“ je nabízeno za příznivých 990 Kč, stane se díky tomu a faktu, že obsahuje přes 2500 fotografií, v blízké době bestsellerem, který si možná pořídí i dosavadní majitelé původního vydání jako pracovní výtisk. Lexikon bude distribuován v prosinci

http://www.cactus.cz/cesky/koupelka/detail.php?katalogove_cislo=2354

THOMSON: Melocactus the genus in Aruba, Bonaire and Curacao je název další knihy vydané v letošním roce. Brožura má 72 stran a seznamuje se třemi karibskými ostrovy, které jsou nejen dovolenkovým rájem, ale též místem, kde se dají melokaktusy poměrně snadno najít. 

Obsahuje úvodní kapitoly o geologii, klimatu, fauně a flóře a následuje rod Melocactus a jeho druhy, které je možné celoročně pěstovat například za oknem. Kniha je s podpisem autora, anglicky, 490 Kč.


http://www.cactus.cz/cesky/koupelka/detail.php?katalogove_cislo=2353
 
S pozdravem
Petr Koupelka
 

zpět

Petr Koupelka
Kmochova 23
779 00 Olomouc
Česká republika
WEB: http://www.cactus.cz/cesky/koupelka
E-mail: petr.koupelka@cactus.cz
ICQ: 325-919-257
Skype: bohemiacactus
Tel.: +420 608 766 256

 
 
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630