Pěstební zařízení

Vážená redakce, milí přátelé kaktusáři, loni zde v novinách zveřejnili fotky mého prvního pěstebního stolu. Tak jak jsem si ho vyrobil si myslím, že první sezónu sloužil na výbornou. Ovšem měl jednu velikou vadu. Spousta lidí mi říkala, že stůl 200x80 cm je malý. Zprvu jsem tomu nekladl žádnou váhu, ale jak jsem se později přesvědčil, měli naprostou pravdu. Narychlo jsem si ještě vyrobil malý stůl 150x50 cm na krabičky s výsevy, ale tím jsem moc volného místa nezískal. Poslední kaktusy, které jsem si přivezl ze Zamykání sezóny, jsem beznadějně neměl kam dát.

Proto jsem se pro letošní sezónu pustil do výroby dalšího pěstebního zařízení. Na nevyužité lodžii u našeho domku jsem postavil nový pařník, viz přiložené fotky. Na výrobu zcela jednoduché, pár rámů, na dno OSB desky, kašírovaná fólie, pár pantů - a vznikl mi tak pěstební prostor o 3 m2.

Ještě zbývá dodělat pár maličkostí, jako třeba laťky, které podpírají vršky vyměnit za olejové písty z auta. Posouzení, jak se mi toto pěstební zařízení povedlo je na Vás, třeba v něm někdo najdete inspiraci pro výrobu toho svého pařníku.

Z Vysočiny vás zdraví Ladislav Svoboda

zpět

Text  a foto Svoboda Ladislav,
E-mail: Svoboda.L.Jirikov(zav)seznam.cz 

 
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630