40 let KK Frýdek-Místek

KK Frýdek-Místek slaví 40 let svého trvání. I když jubileum spadá na jarní dobu, hlavní oslavu si frýdečáci nechali až na podzim, kdy se sešli dne 19. 10. 2012 v Lašské jizbě v Sedlištích (nedaleko FM).

V čele stolu seděli vzácní hosté, zleva: Andrzej Wandzik, Jaroslav Procházka,
Josef Odehnal, Roman Staník, Jaromír Chvastek, Ladislav Vacek, Miloš Stania
a Miroslav Kupčák (foto: Lumír Král)

Pozváni byli i hosté okolních Klubů, ale i okolních zemí. Pro nemoc bohužel nepřijel prezident naší Společnosti Ing. Jaroslav Vích, zastoupil jej však jeho předchůdce ve funkci – Ing. Josef Odehnal z Brna, který přijel společně s manželi Procházkovými. Za Slovensko přijel pozdravit oslavence MUDr. Roman Staník a Polsko reprezentoval pan Andrzej Wandzik.

Z okolních Klubů přednesli zdravice předsedové KK Český Těšín – Mgr. Ladislav Vacek (i jednatel Miloš Stania), za Ostravu – Lumír Král, ale také bývalý předseda KK FM – Miroslav Kupčák. Bohužel oslav se nedožil jeden ze zakladatelů – pan Jaroslav Žwak, který letos v březnu opustil kaktusářské řady.

Společné foto: 40 let KK FM, Lašská jizba, Sedliště 19. 10. 2012
(foto: Ing. Jaromír Chvastek)

Frýdečtí kaktusáři mají na svých schůzkách tradičně slušnou účast kolem třiceti členů. Na oslavy přišlo tentokrát asi 50 členů a hostů. Po slavnostním přípitku a zdravicích, následovala bohatá večeře. Následně se přátelé mezi sebou tak rozvykládali, že už nezbyl čas na slibované promítání obrázků, nikomu to však nevadilo, spíš naopak. Přátelská diskuze pokračovala až do pozdních nočních hodin a všem se líbila.

Přejeme kamarádům s KK Frýdek-Místek do dalších let ještě hodně elánu,
dobrých nápadů a pěstitelských úspěchů.


Přílohy ve formátu PDF

Fotoalbum členů KK Frýdek-Místek

Obrázky z archivu

zpět

Text: Lumír Král
Foto: Lumír Král, Ing. Jaromír Chvastek
e-mail: lumir.kral(at)seznam(dot)cz 

 
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630