Německý kaktusář Michael Kiessling byl pochován

Stalo se 24. května 2012.
Znáte to. V novinách přečtete nadpisy a víte všechno. Často se z článku po přečtení ani víc dozvědět nemůžete. V televizi ve zprávách zaujmou jen senzační odhalení a šokující zprávy.
Jde jen o to zaujmout. Nás při návštěvě pěstírny Michaela Kiesslinga zaujalo témeř vše. Počasí, příjemné přijetí a krásné kaktusy.

Echinocereusy jsme zastihli v plném květu

Bohužel jsem zapomněl splnit své předsevzetí a odhadnout velikost pěstírny v metrech. Nějak nebyl čas. Pořád jsem se díval jinam než do dálky přes celý fóliovník. A ty metry, ty nakonec vůbec nebyly důležité.

Tephrocactus geometricus

Michael Kiessling je známý jako specialista na tefrokaktusy a mrazuvzdorné kaktusy. I když jsem čekal co uvidím, přesto mne trochu zaskočilo co všechno jsem viděl. Pod jednou střechou trsy tefrokaktusů, kvetoucí maihuenie, kumuloopuncie, austrokaktusy, pterokaktusy, puny, maihueniopsisy, echinocereusy ale také kaktusy z rodů, kterým mráz nedělá příliš dobře.

Kvetoucí Airampoa

Celou návštěvu jsem si připadal jako u zubaře nebo někde na chirurgii. Hned po vstupu mi spadla úžasem čelist a do původní polohy se mi vrátila asi 20 minut po odjezdu z pěstírny.

Záhon ve skleníku s trsem maihuenií

Sbírka Michalela Kisslienga se nalézá v malé vesnici s panoramatem Alp, která se jmenuje Pittenhart. Je to z Čech kapánek z ruky. Autem asi 5 až 6 hodin. Dlouhá cesta ale stála za to.

V popředí kvete Echinocereus engelmannii, za ním další echinocereusy

Bohatá kolekce druhů, které se u nás pohromadě dají jen obtížně vidět a na parapetech dostatečné zásoby rostlin na prodej. Nebylo třeba přemlouvat a přesvědčovat, stačilo si vybrat a koupit.

Část prodejního parapetu s austrokaktusy a pterokaktusy

Malá část z nabídky maihueniopsisů

A jakže je to s tím nadpisem? Bohužel je to tak. Michael Kiessling byl skutečně pochován. Jako důkaz může sloužit fotografie zde.

Omluvte prosím její sníženou kvalitu. To víte momentka z ruky bez přípravy.

Trsy maihueniopsisů

Tephrocactus logopus

Tephrocactus malyanus

Informace o sbírce a kontakt najde v němčině a angličtině na adrese www.tephrowelt.de. Rostliny se přirozeně dají zakoupit i ve webshopu. Prohlížel jsem si web i sbírku. Vidět to na vlastní oči, je mnohem silnější zážitek.

zpět

Text a fotografie
Honza Muller z Polabské nížiny
E-mail: muller-honza(at)tiscali(dot)cz
www.kaktusyroudnice.cz

 
© www.cact.cz/noviny  ISSN 1805-2630