The Cactus Explorer

Vážení čtenáři I. N.,
je pro mě obrovská čest, že vám mohu představit nový internetový (on-line) časopis věnovaný kaktusům a sukulentům, The Cactus Explorer. Jeho zakladatelem je všem dobře známý cestovatel, lovec kaktusů a autor několika skvělých knih, Graham Charles z Velké Británie. A jelikož právě vyšlo první číslo (srpen 2011), byl jsem Grahamem požádán, abych jej propagoval i u nás, což činím.

http://www.cactusexplorers.org.uk/journal1.htm

On-line odborné časopisy jsou zajisté budoucností, a to pravděpodobně budoucností velmi blízkou. Elektronická podoba publikací se stane samozřejmostí a dříve či později úplně vytlačí papírové verze. Je to svým způsobem trochu škoda, ale pokroku se neubráníme (ale knihovny zatím nerušte!).

A jsem také velice rád, že byl i v Česku vytvořen takový on-line časopis a to dokonce mnohem dříve, již vloni. I když je Schuetziana poměrně úzce specializovaná (na rod Gymnocalycium), patří mezi první on-line časopisy věnované kaktusům a jeho tvůrcům držím palce, ať se dílo daří dál.

Takže zpět k novému časopisu. Zde je odkaz, kde najdete velmi zajímavé čtení a ten kdo příliš nevládne jazykem anglickým, tak má k dispozici velmi kvalitní materiál ke zdokonalování a také o důvod navíc se učit.

Přeji všem příjemné „objevování”

Zlatko Janeba
E-mail: desert-flora(at)seznam(dot)cz
 

zpět