Pozvánka na výstavu sukulentů v Brně

Tradiční prodejní výstava sukulentů,
kaktusů, tilandsií
a jiných exotických rostlin

se uskuteční ve dnech 9. – 16. září 2011
od 9,00 do 17,30 hod

ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty
Masarykovy university (roh ulic Veveří a Kotlářská) v Brně
(vchod brankou z ulice Veveří).

Na rozdíl od předchozích ročníků výstav, které byly zaměřeny například na flóru Mexika, Madagaskaru nebo Afriky, je letos cílem ukázat sukulentní rostliny v jejich různorodosti a tvarové pestrosti se zvláštním zaměřením na rod Euphorbia.

Své rostliny představí m. j. P. Heřtus, Z. Ježek, P. Pavelka, Potykovi, V. Sedláček, E. Sedlák, Jana a Adolf Tomandlovi, Boris Vrškový. Vystaveno bude téměř 700 rostlin, od miniaturních zástupců rodů Aztekium, Blossfeldia nebo Avonia po mladé rostliny baobabů či jiných lahvových stromů, dorůstajících na přírodních stanovištích mimořádných rozměrů.

K dalším zajímavostem budou patřit myrmekofilní rostliny, unikátní epifytní dischídie, anturie, miniaturní orchideje, nejrůznější kaudexní a pachykaulní rostliny a vlastně vše, co bude vystaveno, představuje v říši sukulentů nějakou mimořádnost.

Na přání návštěvníků minulých výstav budou na výstavě opět představeny výsevy nejrůznějších exotických rostlin, například kaktusů, jiných sukulentů či bromélií. Unikátní bude možnost porovnat vývoj od malých semenáčků po mohutné dospívající exempláře.

Návštěvníci budou moci mimo zážitků z prohlídky vystavených exemplářů získat také poučení a pěstitelské rady od přítomných organizátorů výstavy, z informačních panelů, vystavených knih a specializovaných časopisů, nebo získat rostliny z bohaté nabídky přebytků vystavovatelů za velmi přijatelné ceny.

V nabídce bývají exempláře všech velikostí, od již výstavních po semenáče. Rostliny v prodejní části jsou podle možností průběžně doplňovány. Na rozdíl od různých burz je tato akce výjimečným spojením výstavy a prodeje přebytků rostlin známých amatérských i profesionálních pěstitelů.

V průběhu výstavy je připraven menší výprodej sbírkových rostlin (z kaktusů rody Gymnocalycium, Thelocactus aj., různé sukulenty) a starších zahraničních odborných časopisů.

Nenechte si ujít mimořádnou příležitost odpočinout si od každodenních pracovních stresů, politiků, zpravodajských pořadů plných násilí a jobových zvěstí. Přijďte se podívat na tuto výstavu v krásném prostředí botanické zahrady v centru Brna (2 zastávky tramvají od ul. Česká nebo 15 minut chůze lázeňským tempem). Vstupenka umožňuje prohlídku všech ostatních výstavních skleníků.

Kdy: 9. – 16. 9. 2011, od pátku do pátku, otevřeno 9 - 17.30 hodin
Kde: Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty MU Brno, vchod z ulice Veveří
Informace o dopravě: cílová stanice tramvají a trolejbusů Konečného náměstí, spoje lze najít na webových stránkách www.dpmb.cz.

Souřadnice GPS: 49°12'16.46"N, 16°35'46.31"E

Ilustrativní záběry jsou z minulých výstav sukulentů a tillandsií v Brně.
Další foto z minulých výstav: www.sukulentar.cz

Organizátoři výstavy a pracovníci botanické zahrady
vás zvou a těší se na vaši návštěvu

Kontakt na organizátora výstavy:
Adolf Tomandl
tel. 739 965 177 nebo 582 338 360 (po 20 hodině)
E-mail: atomandl(at)seznam(dot)cz
www.sukulentar.cz  
 

zpět