Zakončení mezinárodní konference Spiny perspectives – Úhly pohledu

Mezinárodní konference Spiny perspectives – Úhly pohledu se konala 17. – 19. 5. 2009 v Praze a již několikrát jsme o ní na stránkách našich internetových novin referovali. Závěr konference byl neformální a měl zbylým účastníkům ukázat i krásy naší země. Při přípravě akce jsme se domluvili, že poslední den strávíme s účastníky dle libosti buď v Praze nebo návštěvou Národního parku České Švýcarsko.

Většina zbylých se vydala poznat krásy pískovcových kaňonů na severu Čech. Vzhledem k tomu, že bydlíme v přímém okolí NP, rozhodl jsem se, že úplný závěr, po prohlídce jedné části parku, bude u nás doma. Pavlína připravila malé občerstvení, které přišlo všem vhod.

Nutno však podotknout, že jsem na ten samý den načasoval i neformální schůzku děčínského klubu kaktusářů u nás doma. Výsledkem tedy bylo úžasné překvapení pro naše členy, když na zahradu u našeho domu začali přicházet a představovat se pánové Antony Hofer, Martin Terry, David Ferguson, mexičtí přátelé z botanické zahrady ECOSUR, ředitel Pražské botanické zahrady v Troji RNDr. Oldřich Vacek, Jarda Šnicer a řada dalších.

Myslím si, že vzdor deštivému počasí, to byl skvělý zážitek, který děčínský klub asi dlouho nezažije. Domníváme se, že stojí za to se o atmosféru podělit i s dalšími kaktusáři a proto doporučujeme shlédnout minireportáž na

http://kaktusy.decin.cz/aktualne/aktualne.htm
 

Libor Kunte
 

zpět