Walter Rausch osmdesátníkem

*15. 11. 1928 - Wien


Jsou přátelé, které můžeme považovat za kaktusářské legendy. Jedním z nich je pan Walter Rausch z Vídně, který letos oslaví krásné kulaté narozeniny. Ve své době procestoval Jižní Ameriku křížem krážem pěšky, na kole, na motocyklu a v posledních letech i automobilem. Stále nadšený, plný elánu se loni znovu vydal na cesty, tentokrát studovat kaktusy do Peru.

Výsledky z cest známe z mnoha popisů nových druhů. Pan Rausch je specialista na rod Lobivia, také o tomto rodu napsal dvě knihy (1975, 1985), které ovlivnily mnoho našich kaktusářů. Výčet celoživotního bádání byl uveřejněn v rakouské publikaci: GÖK 2000 – Österreich in der Welt der Kakteen 2000, kde je seznam všech jeho popsaných kaktusů.

Walter Rausch a první manželka Margarethe Rausch (1928-1972 Wien)

V posledních letech měl několik přednášek i v naší republice. Na setkání kaktusářů v POBESKYDÍ  přednášel dokonce dvakrát a letos přijede po třetí. Zveme všechny zájemce, kteří se chtějí seznámit s kaktusářskou legendou, pobavit se s přáteli a vyslechnout si sobotní přednášky dalších odborníků, nechť přijedou na letošní setkání, které se bude konat už po patnácté. Mezinárodní setkání kaktusářů POBESKYDÍ 2008 se koná 27. - 29. 6. 2008 v Čeladné-Podolánkách, v hotelu Srdce Beskyd.

Walter Rausch ve svém skleníku ve Vídni


Jak už bylo uvedeno, hlavní přednášku na Pobeskydí 2008 bude mít pan Walter Rausch, kterému bychom chtěli k významnému jubileu popřát do dalších let hodně zdraví, štěstí, pohody a další úspěšné cesty za kaktusy.
      

Walter Rausch na cestách

Druhá manželka Rosario Rausch (*1951 Santiago del Estero, Argentina)
   

V posledních letech doprovází Waltera Rausche na cestách Franz Kühaas

 

Setkání gymnofilů v Brně 2002 (dole: Procházka, Rausch, Amerhauser)


Na setkání kaktusářů Pobeskydí 2002 (zleva: Houdek, Rausch, Král, Zachar)

 

Setkání gymnofil Eugendorf 2002 (zleva: Neuhuber, Rausch, Král)


Setkání gymnofilů Eugendorf 2004 (zleva: Šorma, Rausch, Berger)

 

Setkání gymnofilů Eugendorf 2008 (Walter Rausch a Ludwig Bercht z Holandska)

Oba dva přátelé budou přednášet letos na setkání POBESKYDÍ 2008.Text: Lumír Král
E-mail: lumir.kral(at)seznam(dot)cz

 

(C)

zpět