Pěstitel astrofyt pan Pavlica

Astrophytum cv. Superkabuto


Pan Pavlica se nadchnul pro astrofyta a z Chrudimi si před pár lety odvezl pěknou várku sbírkových rostlin. Začal se také intenzivně zajímat o hybridy a tahle vášeň ho zavedla až do Bankoku, i když jen virtuálně, a to do pěstírny pana Banarakny.

Astrofyta z Bankoku


Časem určitě zveřejníme fotografie nádherných exemplářů, které se nacházejí v jedné z nejkrásnějších moravských sbírek. Pan Pavlica je ovšem velmi zaneprázdněným člověkem, takže kontakt prozatím nezveřejníme.

Astrophytum cv. Superkabuto, Japan, 450 dníA tady je jeho doprovodný dopis k přiloženým obrázkům:

Zdravím pane Pavlíček vás i čtenáře IN, předem Vám i Vaši rodině přeji klidné a krásné vánoční svátky a mnoho zdaru do nového roku.

Mám teď trošku volněji tak si dělám pořádek v novém skleníku a předzásobuji se potřebným materiálem pro novou kaktusářskou sezonu. Děkuji také za Váš informační mail o nabídce Bankok Astrophyt. Jsem s panem Banaraknou v kontaktu a chystám se, když to půjde, na návštěvu jeho pěstírny.

Mimochodem jsem objednal z jeho nové nabídky cca 20 rostlin (samozřejmě Astrophyt) které po dohodě pošle v dubnu. Už se těším. Doufám že v nadcházející sezóně se povede vyprodukovat nějaká ta semena.

Foto z nového skleníku


 Astrophytum hybrid CoAs F2 x Kabuto


 Astrophytum cv. Superkabuto - ropubovanci
 

Snow Superkabuto - detail


Text: Pavel Pavlíček, pan Pavlica
Foto © Pavlica

 

(C)

zpět