Zamykání sezóny 2007 se blíží


Sobota 29. září 2007 je okamžik, na který se těší spousta našich ale i zahraničních kaktusářů. Časový program je stále stejný, známý a i do budoucna neměnný:

 1. ráno v 8 hod. se otevírá skleník u Pavlíčků, kde se prodávají rostliny s 10% slevou, zavírá se v 19. hod. 
 2. od 10 hod. je otevřena burza kaktusů v závodní jídelně bývalé Transporty, kde je také připraven oběd - levná a výživná porce finančně zčásti dotovaná organizátorem burzy
 3. od 14.30 hodin nastává v městském kině Svět blok krátkých, asi třicetiminutových přednášek:
 • 14.30 – zahájení, předání ceny Zlatého Alberta a krátké povídání Doc. Habermanna
 • 15.00 – Heřtus Pavel – za kaktusy do Peru 2007 
 • 15.30 – Ruda Krajča – Po Brazílii na bicyklu 2007 
 • 16.00 – Zajišťuje se – sukulenty
 • 16.30 - Andrzej Mucha – Parodia 2006
 • 17.00 – Grzegorz Matuszevsky – rod Coryphantha na lokalitách
 • 17.30 – Pavel Pavlíček – nejkrásnější kaktusové lokality v Mexiku 2007. 
 • Konec přednáškového bloku – asi v 18.30 
 • od 19.00 hod. – Country bál – přátelské posezení, místo se zajišťuje. K tanci i poslechu opět bude hrát skupina Wječná žížeň. Další informace budou upřesněny v Burzovním zpravodaji, který bude k dispozici ve skleníku u Pavlíčků. 

Ubytování z pátku na sobotu a ze soboty na neděli je jako vloni připraveno v dostatečné kapacitě, a to v internátu kousek od skleníků. Dobrá možnost je i v ubytovně Sokola kousek nad náměstím. Ti movitější si mohou dopředu zajistit ubytování v hotelu Bohemia, e-mail: bohemia@chrudim.cz, internet: www.chrudim.cz/bohemia nebo v dalších ubytovacích zařízeních, viz: http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=632.

Popis cesty pěšky od vlakového (i autobusového) nádraží:
při východu z nádraží vlevo v bok, pochodovat až k podchodu pod železniční tratí a pokračovat ve stejném směru podle kolejí asi 5 minut, pak první odbočkou zatočit vlevo do kopečka, okolo hostince U džbánu, pokračovat pod parkovištěm pod průmyslovkou až na hlavní silnici - výpadovku na Čáslav, tuto silnici přejít šikmo nahoru, v kročit do ulice Krocínova - tou projít až na křižovatku a zatočit nahoru, vlevo do Gorkého ulice, kde po pár metrech narazíte na firmu Chrudimský kaktusář. Zde je volně k dispozici Burzovní zpravodaj, který přináší informace o dalších akcích Zamykání sezóny. 

Popis cesty pro motorizované účastníky - od Čáslavi - po vjetí do uzavřené obce se sjíždí do Chrudimi a před ostrou zatáčkou zatočit na parkoviště pod Průmyslovkou (nad hostincem U Džbánu) - odtud je už na všechny akce jen pár minut pěšky, např. k Pavlíčkům: z parkoviště pěšky zpět na hlavní silnici - výpadovku na Čáslav, tuto silnici přejít šikmo nahoru, v kročit do ulice Krocínova - tou projít až na křižovatku a zatočit nahoru, vlevo do Gorkého ulice, kde po pár metrech narazíte na firmu Chrudimský kaktusář

POZOR - v Gorkého ulici nezaparkujete! Je to jednosměrka a strážníci tu vybírají pokuty za parkování na pravé straně! 

Informace pro prodejce:
Naskladňování do prostoru burzy je možné zadním vchodem (stejně jako v minulých letech) - od 8.30 hod. Auta nesmí zůstat stát u vchodu! Po vyložení je nutné odjet na parkoviště za administrativní budovou. Vyklizení sálu do 14.30 hod.

Všechna prodejní místa (cca 160 míst) jsou již od loňska předplacená! Další zájemci o prodej a výměnu si mohou otevřít svůj stánek na své riziko a mimo dozor pořadatelů, někde na chodníku, na příchozí cestě k burze.


Pavel Pavlíčel
e-mail: pavlicek@chrudim.cz 
 

(C)

zpět