Borisovo vyprávění


Boris

Pěstoval jsem kaktusy už před vojnou, sloužil jsem v Budějicích, a sloužil se mnou i jeden velmi hlučný a navíc ráčkující exot, který experimentoval s různými rostlinami. Protože byl samý průšvih, uklidili ho nakonec k prasatům, pár kilometrů od kasáren, takže se na posádce ukázal jednou za měsíc či za dva, když bylo potřeba měnit trenýrky a košili. Jednou na mně udeřil – „Borrrko, ty prrrrej pěstuješ kaktusy, nutně potřebuju sehnat nějakou lofofórrrru wiliamsí, musím odzkoušet její vliv na chlapa“.

Lophophora

V Budějovicích jsem se za dobu své služby skamarádil s řadou kaktusářů, nebyl problém mu koupit za dvacku veliký trs hlaviček lofofóry. Asi to nebyla zrovna williamsii, ale to není důležité. Pak jsem se s ním do konce vojny neviděl, až když jsem byl už v civilu, náhodně jsem ho uslyšel v přecpaném autobusu. On byl vzadu, já vepředu – a on na mně hulákal „Ahoj Borrrrkó, tak sem tu fofofórrrru zežrrrral, a to bys nevěřil, já ti měl nádherrrnej errrrotickej sen, mě se zdálo, že sem vrrrrabec, a já ti vlítl do hnízda plnýho vrrrrabců, a já sem ti tam všechny bohovsky ojebal!
No, nevěřím moc tomu, že to bylo vlivem lofofóry, on totiž zároveň chlastal první ligu, ale možná při součinnosti obou látek – no proč ne?

Podle vyprávění dobrého přítele, bezvadného vypravěče ve slovenštině 
(a malíře ručně malovaných obrazů) Boriska Vrškového 
volně převyprávěl Pavel Pavlíček

Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek@chrudim.cz
 

(C)

zpět