Vaše malá adoptivní indiánka


Co nového v životě malého potomka Inků? Když jsme ji adoptovali, bylo jí 8 let a většinu času strávila na pastvě s ovečkami, nebo sháněním krmení pro morčata, která tvoří základ svátečního jídla.

Dnes je jí 13 let, ve škole má samé jedničky a sní o tom, že bude studovat střední školu a později i dál, a že z ní bude právnička. Jestliže příspěvek na rok základního vzdělávání stojí 6 000 Kč, rok střední školy je za 8 500 Kč, peníze na vysokou budou určitě řádově vyšší.

Nicméně, o tom, že peněz má Miriam na účtu dostatek už dopředu, není žádných pochyb, o celkové částce jsme Vás informovali v minulých novinách. Dnes v příloze tohoto článku naleznete ofocený výpis, který dokládá odeslání 25 000 Kč na účet nadace. Tato částka (plus něco málo stovek, které jsme převedli do letošního roku) byla Vámi darovaná v průběhu roku 2006.

Paní profesorka Vilímková, která celý projekt rozhýbala a už po léta spolu s několika spolupracovníky nezištně vede, napsala o potomcích Inků krásnou knihu. Také výtěžek z této knížky je určen pro financování projektu. Tím, že si knížku objednáte, opět pro vzdělání malých Inků přispějete.

A víte co mi je na věci sympatické? Církevní nadace, které se věnují podobné adopci v dalších chudých částech světa, využívají vlivu na děti i jejich ovlivňováním ve prospěch té které víry (nejsem nevěřící!). Paní profesorka Vilímková striktně trvá na tom, aby do této sféry žádný z nadace jakkoliv zasahoval, resp. podporuje zájem o identifikaci dětí se zvyklostmi, které v životě vesničanů od nepaměti působí.

A co mi je sympatické za druhé? Obvykle podobné nadace využívají desetinu peněz pro svou vlastní administrativu. Naproti tomu jsou všechny peníze vybrané nadací Inka určeny a použity pouze pro přímé vzdělání adoptovaných dětí, resp. pro provoz školy. Klobouk dolů před všemi spolupracovníky paní Vilímkové, kteří svůj volný čas zdarma pro Nadaci věnují.

Více o novinkách z nadace na http://www.peru.cz/inka/aktualne.html

Obálka knihy - velký obrázek

Olga Vilímková
Peru - děti Inků

Jen málokdo má možnost při svých cestách po Peru nahlédnout do života skutečných indiánů, kteří žijí v horách stejným způsobrm života jako za dob Inků. Tato kniha Vám to umožní.

168 stran, 299 

Katalogové číslo: 11  ISBN: 80-87049-00-4 Edice: Beletrie Formát: 172x240 Vazba: Pevná Provedení: celobarevné, mnoho fotografií Vydáno: 27.11.2006

VÍCE O KNIZE… 


Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek@chrudim.cz
 

(C)

zpět