Výstava KK Všetaty 2006


Výstava kaktusářského klubu Všetaty se konala ve dnech 23.–25. června, v Domě dětí a mládeže v Neratovicích, otevřeno bylo do 8,00 do 18,00 hod. 

Zdálo by se, že tento pozdní termín na výstavy je nevhodný, protože většina kaktusů bude již odkvetlá, ale ukázalo se, že je tento čas docela vyhovující. Jednak již většina výstav skončila, a jednak počasí koncem června bývá již pěkné. A dostatek sluníčka a vůbec světla na prohlídku rostlin je výbornou konstelací.

Když jsem loni psal o tom, jak jsem po Neratovicích bloudil, pak letos, když jsem Neratovice mezitím již párkrát navštívil, musím se sám sobě smát. Dům dětí a mládeže je totiž velmi snadno k nalezení nedaleko velkého parkoviště a centra s obchody. 

Výhodou umístění výstavy zde je to, že sál je mimořádně velký, takže je tady hodně prostoru ke klidné a nerušené prohlídce. Navíc má tento sál velmi dobré osvětlení. A pokud přidáme velice zdařilou organizaci a příjemné a milé přijetí každého návštěvníka přítomnými pořadateli, jsou to dobré předpoklady pro úspěšnost výstavy. K tomu je ovšem třeba přidat ještě to, že jsou zde umístěny skutečně kvalitní rostliny.

Výstavu v Neratovicích mohu doporučit i pro velký výběr rostlin ke koupi za skutečně nízké ceny. A vůbec pro atmosféru nenuceného setkávání, debat, zasvěcených rad organizátorů… 

Sledoval jsem tady školáčka, který zde evidentně získával první kontakty s těmito rostlinami a byl již hned zpočátku chycen. Peněz i zkušeností měl viditelně málo, ale dostalo se mu od pořadatelů klidného výkladu s názornými příklady, porady při koupi rostlin a snad i nějaké kytky zdarma. Když jsem viděl ty rozzářené oči, řekl jsem si, že kdyby pro nic jiného, tak za tohle patří všetatským dík.

Mnoho napoví snad fotografie, zachytil jsem i dva ze zrovna přítomných organizátorů pány Horčice a Uhra, a já mohu každému tuto pěknou výstavu na příští rok jen doporučit k návštěvě.


Text a foto: JUDr. Milan Holeyšovský
E-mail:
holy.mn@seznam.cz 
 

(C)

zpět