Kaktusářská zima 2006/2007
|
Svým krátkým lednovým zastavením ve skleníku (sklenících) chci dokumentovat, že – ne že by mi někdo odporoval – i v době, kdy se zdánlivě mezi kaktusy nic neděje, stojí zato u rostlinek postát a pokochat se (a poučit se samozřejmě).
Tento příspěvek bude věnován jedinému druhu a to: Mammillaria wrightii f. wolfii. Druh nese pojmenování po Ch. Wrightovi, americkému botanikovi, který se v předminulém století věnoval sběru na jihozápadě USA a na Kubě, forma pak byla pojmenována podle rodiny Wolf z misie menonitů v Yecora, v mexickém státě Sonora.
Jedná se o velmi hezké, ne zcela snadno pěstovatelné rostliny, kvetoucí až 60 mm velkými bílými květy. Dnes se však nechci věnovat ani květům, ani celkovému vzhledu rostliny. Tomu snad někdy během sezóny. To co v tomto zimním období na těchto kaktusech zaujme jsou až 30 mm velké purpurově-zelené plody. A že pohled na takto „ozdobené“ rostliny stojí za to, dokládají přiložené snímky.
Pokud si někdo při pohledu na snímky položil otázku „Kolik, že se v takovém plodu najde semínek?“, pak vězte, že akorát 189. Pro přesnější představu o velikosti plodu mám na poslední fotografii porovnání s obyčejnou 40 mm dlouhou zápalkou.
Čtvrtá dnešní fotka je zároveň pro tento měsíc poslední. Hezky prožijte konec zimy a v březnovém čísle zase nashledanou.
|