Miriam, potomek Inků


Vážení a milí adoptivní kmotři malé indiánky Miriam,
předáváme Vám informaci, že jménem Vás všech, kteří jste si ve svých objednávkách objednali po jednom až několika stech bodů (za jednu až několik set korun) posíláme na konto nadace 25 000 Kč, které jsme od Vás vybrali v průběhu roku 2006 (zůstatek pro rok 2007 je 757 Kč). Tyto peníze budou sloužit pro zaplacení studia Vaší Miriam, potomka Inků z malé peruánské vesničky Pucamarca, která leží ve výšce 4000 m nad mořem. Na vzdělání pro Miriam je třeba poslat jen 6000 Kč. Zbytek peněz využije nadace http://www.peru.cz/inka na provoz školy. Přikládáme české znění dopisu, které Vaším jménem Miriam posíláme:

Chrudim 6. ledna 2007 

Naše milá Myriam,
nejdříve Ti posíláme mnoho pozdravů z malé země za mořem, z České republiky. Naše země je 16x menší než Peru.

Dostali jsme Tvé vysvědčení z posledního školního roku. Tvé krásné známky nám udělaly velikou radost. Přejeme ti, aby i Ty jsi byla se školou spokojená. Až vyrosteš, určitě budeš moci hodně pomoci své rodině i své vesnici.

Posíláme zase okolo tisíce dolarů pro Tvoje vzdělání i pro nákup věcí potřebných pro provoz školy. Tyto peníze Ti posílá několik stovek lidí, kteří jsou Tví kmotři a mají zálibu v pěstování kaktusů. Pěstují své rostlinky za okny svých bytů, nebo ve sklenících na zahrádkách. Jejich rostliny mají svou vlast zejména v Mexiku, ale i v Bolívii, Chile, Argentině a několik málo druhů roste i v Peru.

Posíláme ti Také několik fotografií, obrázky, které malovaly naše děti a řetízek s malým srdíčkem. Těšíme se, že nám opět napíšeš, namaluješ obrázek a pošleš svoji fotografii, abychom viděli, jak jsi zase vyrostla.

Přejeme Ti, abys byla zdravá a spokojená. Pozdravuj od nás své rodiče i sousedy a také děti ve škole.

Mnoho velikých pus Ti posílají Tví kmotři.

                                                             


Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek@chrudim.cz
 

(C)

zpět