Výstava v Kladně 2006


Kladenská výstava kaktusů a sukulentů se konala 13.6. až 17.6.2006 v zámku. Organizátoři jí věnovali opět velkou pozornost a vytvořili pro tuto výstavu typickou a neopakovatelnou atmosféru útulnosti, klidu, vstřícnosti a pohody.

Kladenský zámek je situován nedaleko od náměstí v krásném prostředí a vhodně volený termín výstavy a letos velmi výrazné upoutávky na výstavu přilákaly překvapivě dost návštěvníků, podle mého názoru i „neplánovaných“, těch, kteří s dětmi hodlali navštívit jen přilehlé medvědárium. 

Myslím, že nikdo, kdo se dal zlákat nelitoval. Pro odborníky zde byla pestrá paleta mnoha druhů kaktusů, ale i živých kamenů i dalších sukulentů. Některé kaktusy byly rozměrů obřích, jiné zase kvetoucí, např. pěkná gymnokalycia. Neodborníci zase obdivovali roubovance, květy, aby nakonec všichni skončili u prodeje za ceny lidové.

Všude se zde pohybovali kladenští kaktusáři, tradičně se zde setkávali se známými a po nutných debataách se zase ujímali úplně neznámých návštěvníků a všechno zde bylo ve starobylých chodbách prodchnuto atmosférou přátelství a porozumění.

Netajím se tím, že na tuto regionální výstavu jezdím rád hlavně pro onu atmosféru a milé a příjemné kaktusáře pořadatele, s nimiž se zcela obvykle, jakož i většina ostatních návštěvníků, dávám do dlouhých a nenucených hovorů o kaktusech, pěstování, sbírkách….

Kladenskou výstavu mohou doporučit i pro snadnou dostupnost, veliké parkoviště v blízkosti zámku a konečně i pro možnost navštívit muzeum v zámku umístěné, když opominu zmíněné atraktivní medvědárinum.


Text a foto: JUDr. Milan Holeyšovský
E-mail:
holy.mn@seznam.cz 
 

(C)

zpět