Obrázky z Olomouce


Drazí přátelé kaktusáři,
protože to podle mého minulého příspěvku mohlo vypadat, že pěstuju jen ty „obyčejný kytky“ což dnes není zrovna „in“, musím si mezi Vámi trochu napravit reputaci a posílám nějaký ten „špek“ - aspoň dle mých měřítek. 

Mammillaria giselae

Přesto pro začátek dám místo kytičce, která začala, aspoň u mě, kvést spoustou drobných něžně růžových kvítků ještě za mrazů, a to Mammillaria giselae.

Mammillaria theresae

Pozadu za ní nezůstala ani Mammillaria theresae, která mě letos fakt potěšila a vykvetla postupně sedmi nádhernými květy. Mám tři pravokořenné rostlinky a tato rozkvetla poprvé.

Coryphanta vivipara var. arizonica

A aby ty dnešní obrázky byly trochu do barvy, připojuji rovněž poprvé kvetoucí Coryphanta vivipara var. arizonica - no není to nádhera? Koupil jsem ji vloni na výletě u pana Dostála, tuším v Pardubicích, a dodnes mu blahořečím.

Gymnocactus subteraneus var. zaragosae

Myslím, že nespornou výhodou všech kaktusářů, kteří pěstují své miláčky ze semen nebo z malých koupených semenáčků, je nesmírná radost z toho, když po letech trpělivého opečovávání kaktousek vykvete a svého pěstitele odmění krásnými květy, což v mém případě bylo letos u Gymnocactus subteraneus var. zaragosae, který jako jeden z mála pěstuji roubovaný a díky (spíš bohužel) tomu se začíná podobat trochu trnité okurce.

Echinofossulocactus spec.

A na závěr dnešního povídání a taky abych dodržel barevný tón obrázků, připojuji jeden pěkně rozkvetlý Echinofossulocactus (samozřejmě spec.) a  Pediocactus knowltonii. Oba kvetly ve dvou sériích.

Pediocactus knowltonii

Příště něco málo povídání a fotek k mým zamilovaným gymnům, které se mi letos jak naschvál tak nedařily fotit.


Zdraví Vás všechny Pepa Tichý z Olomouce


(C) Text a foto: Josef Tichý
Olomouc
 

(C)

zpět