Setkání Gymnofylů Praha 2006


Poslední prázdninový víkend jsem využil k účasti na setkání Gymnofilů, které se konalo po šesti letech opět v Praze a nijak jsem nelitoval. Pohoda a dobrá nálada se nesla po oba dva dny setkání.

 Sobotní den měl na programu přednášky našich i zahraničních kaktusářů zaměřené na gymnocalycia Argentiny a Bolívie. Pěknou přednáškou začal program Tomáš Kulhánek. Dále následovala řada hostů ze zahraničí. Pro odborníky na gymnocalycia to byl jistě přínos, ale pro okýnkáře, mezi které se počítám, to připadalo jednotvárné. Oživením bylo promítání Martina Tvrdíka z jeho cesty po Argentině, Bolívii a Čile. Závěr náležel Václavu Jiránkovi s tématem Gymnocalycium monvillei.  

Velká většina účastníků si sobotní program prodloužila do pozdních večerních hodin a utužovala mezinárodní vztahy v restauraci u Jaurisů. Nedělní ráno začínalo v Praze Komořanech u Jirky Vařečky.Návštěvníky vítal hrnec navařené česnečky a otevřený skleník plný krásných gymnocalycií.

Mnoho kaktusářů si také nenechalo ujít možnost navštívit skleník Miloše Záruby.  Sbírka zaměřená na mammillárie okamžitě upoutala každého návštěvníka, perfektní rostliny, přehledné uspořádání a dokonálý pořádek. Přímo lahůdka pro oko kaktusáře. 

Setkání končilo u skleníku a prostřeného stolu Václava Jiránka.Veký skleník nádherně rostlých gymnocalycií, mezi které se vloudily i jiné rody. Zkrátka bylo se na co koukat.

 

Na závěr jen přeji milovníkům gymnocalycií:  
Ať se vám nadále daří tak jako na setkání Gymnofilů v Praze


Text a foto:
Bohdan Sochor
E-mail: bsochor@centrum.cz 
 

(C)

zpět