Pozvánka na výstavu sukulentů a tilandsií v Brně


Každoroční prodejní výstava sukulentních rostlin včetně tilandsií se opět uskuteční ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy university v Brně (roh ulic Veveří a Kotlářské).

Výstava se bude konat od 8. do 15. září 2006
 Otevřeno vždy od 9.00 do 17.30 hodin

Vchod brankou na rohu ulic Veveří a Kotlářská. Ve spolupráci s botanickou zahradou vystavují specializovaní pěstitelé, např. p. Hanáček, Ježek, Pavelka, Potyka, Řičánek, Sedlák, Sedláček, Tomandlovi aj. K vidění budou rostliny rodů Adenium, Agave, Aloe, Bursera, Cycas, Dorstenia, Euphorbia, Haworthia, Huernia, Lithops, Operculicarya, Pachypodium, Stapelia, Tillandsia, Trichocaulon aj.

Zajímavostí bude kolekce výpěstků mistra L. Vojkůvky. Současně bude probíhat výstavka kreseb ing. J. Záhory s botanickou tématikou.

Po celou dobu výstavy je zajištěn prodej přebytků rostlin, výstavka odborné literatury a poradenská služba. Vstupenka opravňuje i k prohlídce expozic botanické zahrady. Doprava k botanické zahradě: od vlakového nádraží tramvají č. 12 a 13, z České ulice č. 3 a 11, výstup na Konečného náměstí.  

Bližší informace na adrese atomandl@seznam.cz.

 

Ilustrativní záběry jsou z předešlých výstav sukulentů a tillandsií v Brně


Adolf Tomandl

 

(C)

zpět