Napsali nám…


Vážený pane Pavlíčku,
nemohu se ubránit alespoň malé reakci na zářijovou zprávu „od Pavlíčků“. Náladu mi sice zkazila, ale o iluze o kaktusářích jsem už částečně přišel (i když docela nedávno po velice zajímavém rozhovoru s jedním pamětníkem). Obdivuji však Váš nadhled nad věcí v tom, že přestože onoho „odlamovače tuberkulí“ znáte a máte k dispozici internetové noviny, jeho jméno si necháváte pro sebe. Mně tak někdo sáhnout na kytky, nit suchou bych na něm nenechal. A tak Vám k Vašemu postoji blahopřeji.

Digitostigma caput-medusae

A abych Vás  - snad - potěšil, posílám obrázek Digitostigmy, jak jsme ji viděli za sklem (myslím, že je ještě kompletní)

Ariocarpus confusus PP 420

a jeden Váš Ariocarpus confusus (PP 420), co jste si postěžoval, že jste nestihl nafotit. Obě fotky vznikly při zavírání sezóny a autorem je kamarád Jirka. Tak a abych poslal taky něco svého, ještě připojuji třetí obrázek – pravokořenné Mammillaria luethyi.

Mammillaria luethyi

 

Přeji hezký zbytek podzimu
Honza Šmejkal


A já k reakci pana Šmejkala dodávám znovu: Mezi tisícovkou bezvadných lidí co jezdějí na zamykání, se zákonitě jeden darebák najde! Jiný výsledek by byl překvapením. Takže to jistě není důvod, abychom ztráceli iluze! PP.


Pavel Pavlíčel
e-mail: pavlicek@chrudim.cz 
 

(C)

zpět