Výstava v Příbrami 2005


Výstava kaktusů a sukulentů pořádaná místním kaktusářským klubem se konala od 13. do 19. června 2005 v Q Klubu, Březnická 135 v Příbrami. Od minulého roku se zlepšila možnost parkování naproti Q klubu, ale nejvhodnější je při příjezdu od Prahy nezajíždět přímo ke Q Klubu, ale odbočit na velké parkoviště v jeho blízkosti a dojít pak zhruba 150 metrů k místu výstavy.

Výstava se konala na obvyklém místě v patře budovy a měla k dispozici dvě místnosti, jednu velkou výstavní a menší prodejní. Obě k tomuto účelu vhodné, prostředí velmi příjemné a klidné, byť si organizátoři opět trochu posteskli, že by byli pro větší světlo, ovšem nástěnky zde trvale umístěné není možno odstranit. Já ovšem myslím, že světelnost je zde dost dobrá. Vstupné činilo 15 Kč.

Rostliny se mi zase líbily, některé kusy byly skutečně výstavní a určitě by na soutěži typu „půl metru mojí sbírky“ buď nebyly bez šance, nebo by čestně obstály. Zvláště se mi líbily rostliny Pavla Coníka a Zdeňka Lukáška, i když ani ostatní nebyly nijak horší.

Atmosféra zde byla klidná a srdečná, nejen pořadatelé byli velmi vstřícní a přátelští, ale i návštěvníci a to i navzájem neznámí, komunikovali mile a upřímně. I v prodejní místnosti byl pořadatel hodně ochotný a evidentně odborně zdatný a návštěvníci zase navzájem ohleduplní, takže prostá lidská slušnost zde vítězila na celé čáře. Měl jsem z tohoto prostředí, sounáležitosti a vřelosti dobrý pocit.

Mohu říci, že se mi tato výstava líbila a budu se těšit na příští rok, kdy se přijedu zase rád podívat.

 


JUDr. Milan Holeyšovský
Holy.mn@seznam.cz 
 
 

(C)

zpět