Diskuze k časopisu Kaktusy (1)


Milý čtenáři, 
docela se rozproudila diskuze nad naším oficiálním časopisem Kaktusy. Další připomínky si budete moci přečíst v příštích novinách. A pokud někdo z Vás má co se našeho časopisu týče něco na srdci, klidně to napište. Moc se na to těšíme.  

Nabídka starších ročníků časopisu KAKTUSY a kontaktní informace pro objednání


Časopis KAKTUSY – příspěvek č. 1

…Číslo 3/2005 časopisu Kaktusy pro mne bylo hrozně milým překvapením a ač nejsem žádný psavec, rozhodl jsem se, že Vám pár řádek napíšu. Jenže..... Jak to tak bývá, vždycky se najde spousta věcí, které jsou přednější, a tak jsem si našel volnou chvilku až teď.

Tedy, v převážné míře souhlasím s článkem p. Záruby o kvalitě snímků, který je shodou okolností právě v tomto čísle. Sám za sebe mohu říci, že snad nikdy v historii časopisu Kaktusy nebyly otiskovány tak špatné fotografie jako občas v poslední době. (A to beru časopis od r. 1974). Pravděpodobně to souvisí i s tím, že autoři fotografií v řadě případů neumějí pracovat s digitální fotografií. Ale to jen tak na okraj, jistě víte o čem mluvím.

A proč tohle píšu právě Vám?

Jednak proto, že patříte k těm z mála, jejichž fotografie otiskované v časopise, ale třeba i v Atlase kaktusů jsou takové, jako mají být (aspoň z technického a dokumentačního hlediska) ale hlavně proto, abych Vám poděkoval za to, že jste do časopisu Kaktusy přinesl patrně vůbec první fotografii. Je jí portrét p. Baboráka. Ta fotka má duši a ač jsem Jaromíra osobně neznal, ta stránka mě moc vzala u srdce.

Děkuji…D M


 

Časopis KAKTUSY – příspěvek č. 2:

… Dostal jsem taky poslední číslo časopisu Kaktusy (avizovaný speciál s Lofoforama nepřišel, doufám, že mi ho listonoš neukradl, když tam mají být takový převratný věci jako nový sekce rodu, nebylo by divu). Ale to poslední číslo jsem kupodivu po dlouhé době snad celé přečet a docela se mi líbilo. Nejen po obsahové stránce. Líbila se mi taky grafická úprava čísla, už to není tak rozšvihaný a nepřehledný jak ještě nedávno bývalo. Nevím jestli schválně, jestli hoši dostali rozum nebo z lenosti když opustili přemíru barev, typů písma, různých dělících čar, rozestrkaných a pod- a přebarvených textů, které vedly k nepřehlednosti a neladnosti čísla. 

Vadí mi akorát že obsah čísla je někde uprostřed, tam by ho normálně nikdo nehledal, kdyby nevěděl že tam je, není to praktický, když máš v knihovně celou řadu čísel tak se v tom nedá hledat (napřed se hledá obsah a pak to další), ale každá doba holt má svoje blbiny, které vzniknou jako převratná novinka, aby byly posléze opuštěny. Do konce se mi nepodařilo akorát dočíst ve vnitřní příloze Kaktusářský životopis, a to jenom proto, že končí na straně 13 v půli věty (dokonce vpůli slova) a pokračování jsem v čísle nikde nenašel. Třeba jsem špatně hledal, blbě vidím.

Chci Ti ale hlavně napsat, že ta stránka s nekrologem na Baboráka je úžasná, ta fotka má fakt uměleckou hodnotu a pověsil bych si jí doma na zeď, nepamatuju že by v Kaktusech bylo něco tak pěknýho.

Pozdravuje ahoj Z. J.

 


Pavel Pavlíčel
e-mail: pavlicek@chrudim.cz 
 

(C)

zpět