Skalka se sukulenty


Vážení,
velice se omlouvám za nevyžádaný e-mail. Ale nejde o žádnou nabídku. Mám moc rád sukulenty a po desítkách let pěstování všeho možného jsem si postavil skalku se sukulenty. Myslím, že je moc pěkná (proti tomu, co bylo v posledním Zahrádkáři, což se mi na obrázcích nelíbilo) - malý výsek mé skalky se sukulenty přikládám na fotkách. 

Kdo má v Čechách něco podobného  a souhlasil by, abychom se na to podívali? Nebudeme obtěžovat, stačí nám udělat si pár snímků. Moje zahrada je pro vás přístupná (pokud se telefonicky ohlásíte, nebo e-mailem), je tam spousta věcí, které nikde jinde neuvidíte, např. čarověníky cedrů. Na obrázku mezi šrůchami je cedr, který má 40 let a je 45 cm vysoký, je tu i spousta subtropických rostlin, např. Ficus carica - řada rostlin až 4 m, sbírka tlustic, koberce ze šrůch atd.

 

Moje sukulenty jsou z Dymokur. Máte-li jiné zajímavé sukulenty, rád koupím nebo vyměním. 

Druhá věc: od začátku vytvářím bonsaje ze sukulentů. Jeden z mých nejlepších je Portulacaria afra asi 30let stará, vysoká asi 35 cm, s kmínkem asi 6 cm, s bohatými kořeny venku (viz foto).  Teď jsem ji dal do velké krásné mísy do rohu a marně hledám možnost, jak ji celou upravit. Mám všechny druhy skalkových kamenů včetně tufů, ale nemohu najít styl. Vím o ni všechno, mám fotky z Jižní Afriky atd. Prošel jsem celý internet, ale takovou bonsajovou portulacariu jsem nikde v dobrém bonsaji nenašel. Kdo má starou Portulacariu v bonsaji? Vyměníme si po internetu fotky?

Poslední fotka je moje pýcha - jediná sekvoje na ulici v Praze před mým domem.

 

Praha, dne 15. 8. 2005
Zdravím Dr. Jiří Josífko

 


Dr Jiří Josífko
Novostrašnická 58
100 00 Praha 10
Tel. 274 817 420
e-mail : floratour@volny.cz

 

(C)

zpět