FÓLIE GINEGAR - MODERNÍ TECHNOLOGIE
NA NAŠE ZAHRADY

(Zahradkář č. 12/2000)

Již před sedmi lety jsme měli možnost se seznámit s polyetylenovou folií na foliovníky izraelské firmy GINEGAR. Velmi dobré zkušenosti,vysoké parametry a dlouhá životnost je předurčující k použití pro profesionální zahradníky, zelináře, ale i pro širokou zahrádkářskou veřejnost.
 
Na trhu jsou často nabízeny folie slibující dlouhou životnost, ale praktické pěstitelské zkušenosti bývají většinou jiné.
 
Fólie Ginegar je typem třívrstvé folie nové generace. Vnější vrstva obsahuje velké množství UV stabilizátorů, které zabraňují rozpadu polyetylenových řetězců a udržují fólii po dlouhou dobu mimořádně pružnou. Prostřední vrstva obsahuje etylvinyl acetát, který snižuje prostup tepla přes fólii až o 20%. To způsobuje pomalejší ochlazování v noci, teplota uvnitř fóliovníku je o 2 až 4 stupně Celsia vyšší než u fólií, které tuto vrstvu nemají. Třetí, vnitřní vrstva zabraňuje srážení vody do kapek, voda po vnitřní straně stéká jako po skle dolů, a zakapávání je minimální, což chrání rostliny před zvýšeným výskytem houbových chorob. Tato vlastnost se projeví především u velkoplošných foliovníků při brzkém jarním a pozdním podzimním pěstování.
 
Fólie je celkově velmi měkká, pružná, stářím nekřehne a nepraská ve švech, což je časté u běžných fólií. Původně jsme fólii zakoupili jako tříletou, se stejně dlouhou zárukou. K našemu milému překvapení a jistě to těší i další pěstitele, kteří již tuto fólii používají, každý rok životnost prodlužujeme. Na menší ploše ji používáme již 7 let, ale hlavní pěstitelskou plochu - asi 1000 m 2 máme bez poškození a celoročně ( bez podzimního uklízení) potaženou již 6 let a pravděpodobná životnost bude až 8 let!


Fólie GINEGAR

Název

Kód

Cena Kč/ks

Rozměr 5 x 6 metrů

10001

900,00

Rozměr 5 x 7,5 metrů

10002

1125,00

ZÁRUKA 5 LET


Prodáváme do 50 m délky folii v šířkách 6, 9, 12, 15 m

Cena za 1 kg 170,- Kč + DPH (1m2 =  24,30 Kč + DPH)

Chcete-li vědět víc, nejen o folii ale i o supernabídce řady exotických i jiných rostlin, klikněte na http://www.chovanec.cz/
Pavel Pavlíček
e-mail:
pavlicek@chrudim.cz