Použití kultivátoru při výsevech

Výsev patří mezi neodmyslitelné činnosti každého kaktusáře. Je jistě mnoho způsobů, jak vysévat kaktusová semena, mnoho metod, které mají více či méně společného. Každý z nás má jistě tu “svou”, zaručenou metodu, na kterou nedá dopustit. Pokud vyséváme malé množství semen, jistě vystačíme s výsevem v přírodních podmínkách. Vyséváme–li však semen více a potřebujeme-li být více nezávislí na okolním prostředí, pak je vhodné začít uvažovat o vybudování speciálního výsevního kultivátoru. Především naprostá nezávislost na ročním období, možnost ovlivnění kultivačních podmínek a rychlejší růst semenáčků jsou pak těmi hlavními důvody pro používání kultivátoru při výsevech. Oproti tomu určitým problémem může být například přechod semenáčků z kultivačních podmínek do normálního, přírodního prostředí. Při zvýšené ochraně před sluncem a při předchozím přivyknutí semenáčků na střídavý zálivkový režim však toto není problém a ztráty jsou prakticky nulové.
Pojďme si tedy říci, ,jak by mohl takový výsevní kultivátor vypadat. Berte jej jako jedno z možných řešení, které mám odzkoušené a které je vhodné upravit dle vlastních podmínek a metody vysévání.
Chcete si pořídit kultivátor (po chrudimsku kombajn)? Nevíte kde najít návod? Pro další informace si klikněte na výtečný plzeňský web http://kkp.webpark.cz.

Ing. Jiří Musil