Adoptovaný potomek Inků

Asi už každý z minulých informací ví, že čeští kaktusáři naším prostřednictvím „dálkově adoptovali“ peruánskou dívenku. Každý také ví, jakým způsobem může svým kousíčkem pomoci. Vlastně tak, že spolu s objednávkou ostatního zboží si mohou objednat i body pod kódem Z 100, a za každý objednaný bod mu bude přiúčtována 1 koruna. Tak už bylo vybráno více než 8 000 Kč, a na jeden školní rok potřebných 6000 Kč už od nás odešlo na účet nadace. Paní profesorka Vilímková v dubnu odletí do Peru a vaší Miriam předá fotografie, malé dárečky a dopis, který si můžete přečíst dole.
 

 
Milá Miriam.
 
Mám radost, že Ti mohu napsat z České republiky psaní o tom, jak jsme se stali sponzory Tvého „chození do školy“. Nápad přišel z internetu, od paní profesorky Vilímkové. Protože jsme majiteli malého obchodu s kaktusy, líbilo se nám, že také Ty žiješ v zemi, kde kaktusy rostou. Poprosili jsme všechny naše zákazníky a přátele, aby aspoň někteří přispěli malou částkou peněz, a tak se nám za 3 – 4 měsíce loňského roku podařilo shromáždit dost na to, aby to zaplatilo rok Tvého učení. Myslím, že v tomto roce nám naši přátelé pošlou ještě více peněz, takže budeme moci zaplatit školu také některému ze Tvých kamarádů.
 
Posíláme Ti pár fotografií a malý dáreček na vzpomínku - řetízek s přívěškem. Třeba se Ti bude líbit a vždy, když si jej pověsíš na krk, vzpomeneš si na mnoho lidí v malé zemi v Evropě, kteří za svými okny nebo na zahrádce pěstují kaktusy.
 
O našem přátelství píšeme i na Internetu (www.cact.cz/noviny), kde visí i Tvoje fotografie. Těšíme se, že po skončení školního roku nám všem pošleš dopis o tom, jestli do školy chodíš ráda a jestli jsi se hodně naučila. My všichni přátelé kaktusů Ti přejeme hodně zdraví a úspěchů ve škole.
 
Za všechny Tě zdraví

Lída a Pavel Pavlíčkovi
 

 
Querida Miriam:

Nos da mucho gusto enviarte esta carta desde la Republica Checa con la informacion como nos convertimos en los patrones de tus estudios en Peru. La idea surgio del internet por la profesora Vilimkova.
 
Siendo nosotros duenos de una tienda pequena con los, nos gusto que tu vives en un pais donde crecen estas plantas. Pedimos a todos nuestros clientes y amigos que ayudaran con una cantidad pequena de dinero y asi durante unos tres o cuatro meses del ano pasado logramos conseguir la cantidad necesaria para un aňo de tus estudios. En este ano esperamos conseguir ma sdinero para poder pagar la escuela tambien para uno de tus amigos.
 
Te enviamos unas fotografias y un regalito como recuerdo – un collar con un anhelo. Ojala te guste y siempre cuando te lo pongas al cuello, recordaras a mucha gente en un pais pequeno en Europa que cultiva en sus jardines cactos.
Sobre nuestra amistad referimos en el internet (www.cact.cz/noviny) donde estan tambien tus fotografias. Al terminar el ano escolar esperamos una carta con tus experiencias escolares y comentarios al respeto.
 
Todos nosotros, los que queremos mucho a los cactos, te deseamos mucha salud y muchos exitos escolares.

Attention:
Lída a Pavel Pavlíčkovi

Pavel Pavlíček
e-mail:
pavlicek@chrudim.cz